Uroczysta Gala „MY DLA AUTYZMU”

Dnia 29 kwietnia 2015 roku o godzinie 16.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach odbyła się uroczysta Gala „MY DLA AUTYZMU”.

Gala podsumowała odbywające się w miesiącu kwietniu Obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, nad którymi w Suwałkach objął honorowy patronat Prezydent Miasta .

Podczas Gali odśpiewano piosenkę Michaela Jacksona „We are the world”. Wybitny piosenkarz nagrał ten utwór wraz ze swoimi przyjaciółmi jako dar dla dzieci z Afryki.

Do odśpiewania zaproszeni zostali przedstawiciele różnych suwalskich środowisk, m.in. Anna Ruszewska – Wiceprezes PRYZMATU wraz z synem Jakubem.

Poprzez tak prosty dar jak wspólne odśpiewanie piosenki wyraziliśmy swoją solidarność i wsparcie osobom dotkniętym autyzmem.

Osoby ze spektrum autyzmu często mieszkają obok nas, a my nawet o tym nie wiemy. Borykają się z wieloma problemami, choć może tego nie widać. Jest im znacznie trudniej funkcjonować w otaczającym nas świecie. Mimo, iż mają wiele talentów nie zawsze potrafią w pełni z nich korzystać. Tylko wielospecjalistyczna pomoc ułatwia im poruszanie się wśród nas. Okazanie im wsparcia może zdziałać cuda, ujawnić ich cudowne talenty. Oni też mogą coś dać społeczności, tylko musimy w nich uwierzyć!

Organizatorami tego przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Suwałkach i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” .

Top