„Local Heroes“ – konkurs organizowany przez wolontariuszy PNWM!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, organizowanym przez wolontariuszy pracujących w biurze Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie o nazwie „Local Heroes”.Konkurs skierowany jest do młodzieży z Polski i Niemiec w wieku 16-26 lat. Organizatorzy chcą zainspirować młodych ludzi, którym działalność wolontariacka nie jest obca, do bycia aktywnymi członkami swoich lokalnych społeczności, jak również pobudzić zaangażowanie wśród osób, które jeszcze nie mają doświadczenia w zaangażowaniu społecznym.

Uczestnicy projektu dowiedzą się o tym, że działalność społeczna może przynieść im korzyści oraz świetną zabawę. Dzięki metodzie „nauczanie poprzez praktykę” uczestnicy będą mogli zdobyć kluczowe kompetencje, które przydadzą się w poszukiwaniu przyszłej pracy. W ramach konkursu przewidziana jest również faza szkoleniowa, podczas której uczestnicy nauczą się więcej na temat wolontariatu i tego co mogą zrobić dla swoich społeczności.

Celem konkursu jest realizacja projektu społecznego zorganizowanego przez trzyosobowe grupy młodzieży w ich najbliższym otoczeniu. Przesyłając nagranie wideo dokumentujące przebieg akcji, sześć grup ma szansę wyjechać na polsko-niemieckie spotkanie młodzieżowe na wyspie Uznam w terminie
14.07.2015-19.07.2015!

Informacje organizacyjne

Rejestracji do konkursu można dokonać poprzez stronę internetową
www.localheroes.pnwm.org
lub przez aplikację na facebooku znajdującą się pod adresem
www.facebook.com/DPJWPNWM do 17.05

Top